Święto (Zakochanych)

Walentynki to przykład idealnie obrazujący cechę życia wielu gastropar: nieobecność. Święto zakochanych jest jednym z dni w gastronomii, w które pracy jest więcej niż zazwyczaj, godzin pracy tym bardziej. Pięknie się tym samym objawia, że Ci którzy potrzebują ustalonego dnia na świętowanie uczuć, idą jak w dym w celebrację, najczęściej przez wspólną kolację. Na którą ja jako gastropartnerka nie mam szans.
Tak jak Walentynki odpuszczam bez żalu, trudniej bywało/ bywa mi pogodzić się z różnymi możliwymi nieobecnościami, w innych branżach nie do pomyślenia:  długi weekend majowy, długi weekend czerwcowy (Boże Ciało), długi weekend sierpniowy (wolny 15.08), drugi dzień Bożego Narodzenia czy Wielkanocy, Sylwester (mój dystans do tego dnia wynika pewnie z doświadczenia w gastro). 

Oczywiście wszystko zależy: od tego, jaką miejcówką zarządza gastromąż i jaka jest jej polityka dotycząca tych wolnych dni. Czy gastromąż zarządza, czy jest zarządzany. Czy  akurat Jego zastępca nie udał się przypadkiem na tzw. L4.  Czasem po ludzku zalewa mnie krew ze złości albo zazdrości rodzinom, w których pracę kończy się o 17 i weekendy spędza zawsze razem. 

Jak sobie radzić? Razem. Znowu potrzebna jest elastyczność. Można wyjechać, jak inni już wrócą, można zrobić weekend w środku tygodnia, można sobie powynagradzać to i owo tak czy siak. Niezbędne są chęci, a że gastrobiznes też lubi długie weekendy, to dzisiaj zaczynamy długi weekend walentynkowy. Chęci potrzeba więc znacznie więcej. Wszechobecne serduszka i zestawy podarunkowe w sklepach już od dobrych kilku dni przypominały mi, że mój mąż będzie wracał jeszcze później i jeszcze krócej niż zwykle rozmawiał ze mną przez telefon.

Trzymam kciuki dzisiaj i do niedzieli za wszystkich gastroartystów i rzemieślników i ich drugie połówki. Przyjemnego świętowania w przyszłym tygodniu po porządnym odespaniu ♥ Walentynki? Na pewno warto mieć alternatywny pomysł na ten dzień. Oby tylko na ten;)

A.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *